Drapaki dla kotków – gdzie właściwie nabyć?

W jaki sposób dobrać drapak dla kota?
Zamierzając się na posiadanie pupila, potrzebujemy mieć wiedzę, że drapanie to wówczas jego prawdziwy instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, bezwartościowej tkanki. Gdy Twój kotek ma chęć do drapania rozmaitych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i sprzęty, rozwiązaniem może być przystosowany do jego potrzeb drapak.
Jedne typy różnią się od siebie wzorem, wielkością i dodatkowo praktycznością, a wybór jest naprawdę ogromny. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są ogólne zasady dobierania tego typu wyposażeń także kiedy dokonać odpowiedniego wyboru.

Przede wszystkim stabilność.

Kotek skrobiąc pazurki używa do tegoż sporą część swojej siły, oraz cielsko składa w mocny łuk. Takie nastawienie czyni, iż drapak dla kota musi być przede wszystkim solidny, tak aby nie zagroził swemu kotu. Optymalnym wyjściem są np. elementy przypięte do ściany, które wytrzymują duży nacisk i także tworzą wspaniałą propozycję, chociażby dla dorosłych kotów. Szukając drapak zobacz, czy jest wsparty na ciężkiej podporze i dodatkowo czy strona spodnia idealnie przylega do gleby.
Dokonując wyboru przyjmij pod rozwagę zalecenia producenta, co do tego, dla jakiej wagi kotów dedykowany jest określony przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tymże większy napór wywrze podczas ścierania pazurków, dlatego drapak dla kota powinien być doprawdy bezpieczny.

Dobrana wielkość

Niezależnie od tego, albo kupisz drapak w markecie stacjonarnym, albo zamawiasz go online, myśl by dopasować jego rozmiary do gabarytów Twojego kota. Wysokość winna być dobrana do wielkości kota, właśnie aby mógł on rozprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciałko. Kotki odmiany dużej pragną specjalistycznych, ogromnych akcesoriów, które zadowolą ich potrzeby. Koci junior usatysfakcjonuje się tradycyjnym artykułem; możemy również kupić drapak, który będzie rósł zgodnie z nim.

Jakość oraz zużyte produkty

Jeśli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być stworzony z znakomitej jakości materiałów. Najlepiej sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który świetnie toleruje styk z kocimi szponami. Taki wybór pokrycia zrobi, iż na materiale nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku dostępnych jest sporo różnych modeli drapaków w nietypowej postaci. Te najzwyczajniejsze to deska osłonięta specyficznym sznurem, nadzwyczaj luksusowe stworzone są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Występują jeszcze drapaki, zaprojektowane tak, aby pełnić równolegle
funkcję legowiska i które obite są silną, ale przyjemną gąbką.
zamów drapak w sklepie https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być również ładny, jak i funkcjonalny. Taki przedmiot może być dekoracją mieszkania również atrakcyjnym terenem zabaw dla naszego pupila. Mocno poszerzone są tzw. kocie wieżyczki, które pozwalają dopilnować pazurki, a są również legowiskiem i dodatkowo miejscem do zabaw. Takie podejście dobrze sprawdzi się, jeżeli posiadasz kilka kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki równocześnie, oraz choćby stosować drapak do wspólnych igraszek.
Wielki dobór rozmiarów, kształtów oraz kolorów sprawia, że dowolny posiadacz kotów znajdzie w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i dodatkowo stworzy radość kota.