Jaki warto pozyskać żwirek dla kotka, czym się doradzać przy doborze?

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kota to zatem niezbędne wyposażenie kuwety. Są odmienne rodzaje żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich nadaje się zarówno do kuwety otwartej, jak i także osłoniętej. Żwirek dla kotów ma taki minus, że nie można do końca zapobiec jego rozsiewaniu niedaleko kuwety plus rozprzestrzenianiu po domu przez pupila.
żwirki silikonowe w najlepszych cenach w internecie https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kota?

Łatwo jest do kuwety nasypać po prostu zwyczajny piasek. Aczkolwiek na rynku są dostępne wielorakie żwirki dla kotów, znacznie wygodniejsze w użyciu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają typowy piach. Są zdrowe dla kotów, które nieraz idą na pole i także ubóstwiają grzebać w glebie. Takie kotki potrzebują mieć w kuwecie cokolwiek znajomego.

Jednakże taki żwirek dla pupila niezwykle niespodziewanie zaczyna odstraszająco pachnieć, albowiem nie ma możliwości odłączenia żwirku skażonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma postać delikatnych kamyczków. Im te kamyczki są cięższe, tymże żwirek mniej roznosi się po pomieszczeniu.

Natomiast ów większy i dodatkowo grubszy jest mniej skuteczny. Kiedy kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryła, jaką można bezproblemowo wyeliminować z kuwety bez konieczności rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe bądź zapachowe. Asortyment zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, doskonałe żwirki dla pupila bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe wstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można usuwać odchody na bieżąco, zaś wszystek żwirek podmieniać co prawie 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotów jest niezwykle funkcjonalny.

Jak go użytkujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym lokum, ażeby woda z moczu przyjemnie wyparowała. Niebywale modne żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy też drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można usuwać go do toalety. Taki żwirek dobrze neutralizuje zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego zaletą jest więc to, iż najbardziej ze wszystkich żwirków roznosi się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba czyścić po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze smrodu oraz neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specjalistyczne pochłaniacze zapachu i także neutralizatory, które można dawać w niewielkiej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż posiadają jednocześnie cechy oczyszczające.