Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni jest wyborną okolicznością, aby poświęcić czas waszemu pupilowi. Wycieczka z ulubionym psem to rewelacyjna okoliczność, by odpocząć, w tym samym czasie dając zwierzakowi czas. W lecietrzeba uważać na kleszczach, ponieważ nasze zwierzęta domowe są na nie narażone. Rasy, lubiące sporo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko mają kleszcze. W jaki sposób można uchronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różnorodne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się kilkumiesięczną efektywnością oraz niewielką ceną. Są produkowane na potrzeby psów różnorodnych rozmiarów, dzięki czemu z łatwością znajdziemy rozmiar dopasowaną do wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być olejkami eterycznymi lub substancjami syntetycznymi. Te drugie odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość środka na kleszcze musi być odpowiednia do masy psa, należy zatem sprawdzić przed zakupem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże są jednocześnie przeciw kleszczom i przeciw pchłom, więc dają kompleksową ochronę psa. Obroża dla psa chroni skutecznie przez 8 miesięcy, co więcej działa od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy z chęcią przebywające w trawie, takie jak labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, dlatego, że zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, dlatego daje zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające wodę wymagana jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w formie zakropień mających środek na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu na kleszcze. Aby zabezpieczyć psa w trakcie wakacyjnej wycieczki trzeba sprawić sobie pewne środki na kleszcze dla zwierzaka.

sucha karma dla psa