Odstrasz insekty od swojego pupila

Pasożyty bardzo często są zmorą domowych psów czy kotów. Wystarczy wyjście na spacer lub kontakt z innym zwierzakiem, by doszło do zarażenia. Tak jak ludziom przeszkadzają komary czy wszy, tak czworonogi męczą się z powodu nieproszonych gości. Jak ich odstraszyć i ustrzec przed groźnymi chorobami?

Wybór dobrego preparatu

Działanie produktu powinno być neutralne dla zwierzaka i nie wpływać na jego codzienne funkcjonowanie. Intensywny zapach odstraszający musi być wyczuwalny tylko przez insekty. Takie preparaty ma w swojej ofercie PetProtect, który kładzie duży nacisk na komfort użytkowania obroży czy kropli przez zwierzęta. Dodatkowo ich działanie również pielęgnuje skórę i sierść i nie powoduje podrażnień. Są one bezpieczne dla osobników bardziej wrażliwych lub skłonnych do uczuleń.

obroża dla psa petprotect

Jak stosować produkty odstraszające pasożyty

Warto wybrać odpowiednią formę dla naszego zwierzaka. Koty rzadko noszą obróżkę, dlatego taka forma może być dla nich niekomfortowa. Na rynku dostępne są krople przeciw insektom dla kotów, które aplikuje się pod łopatkami. Warto pamiętać, że zakroplenie powinno nastąpić minimum dobę po kąpieli pupila, gdyż substancja aktywna roznosi się po ciele za pomocą naturalnie wydzielanego łoju, który jest swoistą barierą ochronną dla skóry i sierści. Jeśli chodzi o psy, to tutaj założenie im obróżki nie będzie stanowiło większego problemu. Obroże przeciw insektom dla psów są miękkie, nie wpijają się w skórę oraz często są niewidoczne u długowłosych ras. Tutaj również panuje wymóg, by założyć ją dzień po myciu. Jedyna zasadą, której trzeba się trzymać to wybranie jednego produktu i wystrzeganie się przed stosowaniem ich w tym samym czasie. PetProtect ma w swojej ofercie krople oraz obroże dla psów i kotów także można stosować preparaty zamiennie lub wedle preferencji odnośnie do formy ochrony.

Skutki ukąszenia przez pasożyty

Kleszcze, pchły i inne insekty powodują dyskomfort u zwierzaka i są źródłem wielu poważnych problemów zdrowotnych. Do najbardziej niebezpiecznych zalicza się kleszcze, których ukąszenie może spowodować zakażenie krwi, ostre stany zapalne, zaburzenie funkcjonowania organów wewnętrznych, a nawet śmierć. Dlatego nie warto bagatelizować tematu, jakim jest odstraszanie insektów. Korzystanie z kropli przeciw insektom dla psów i kotów bądź obroży może uratować życie czworonoga, a także ustrzec przed wysokimi kosztami leczenia w klinice weterynaryjnej. Marka PetProtect stworzyła takie preparaty, które działają przez bardzo długi czas i skutecznie zniechęcają pasożyty do przebywania w okolicy zwierzęcia. Dodatkowo paraliżują system nerwowy insekta, który pokusił się o ukąszenie pupila.

Warto pamiętać, że każde zwierzę narażone jest na kontakt z pasożytami. Wystarczy jeden zakup w roku, by skutecznie chronić swojego kota bądź psa przed chorobami czy innymi problemami wynikającymi z zarażenia insektami. Proste w stosowaniu obroże czy krople nie tylko odstraszą nieproszonych gości, ale także zadbają o skórę i sierść.