Sklep zoologiczny – pomysł na firmę

 

Sklep zoologiczny to taki sklep, który oferuje różne rodzaje karmy oraz duży wybór akcesoriów dla naszych domowych zwierząt. Klienci sklepu zoologicznego to właściciele psów, kotów, różnych gryzoni, rybek czy ptaków.

Czy warto założyć sklep zoologiczny?

Każdy sklep zoologiczny dobrze prowadzony znajdzie klientów, chociaż konkurencja w tej branży jest bardzo duża. Jest spore grono osób, zwłaszcza samotnych, którzy zwierzęta traktują jak najlepszych przyjaciół, czasem nawet jak dzieci. Starają się oni bardzo, aby ich pupile były zdrowe, piękne, dobrze i smacznie żywione. W sklepie zoologicznym wydają na to dużo pieniędzy. Dlatego sklep zoologiczny, który chce mieć dużo klientów, musi mieś duży wybór karm dla zwierząt oraz innych akcesoriów zoologicznych.

Osoba, która chce założyć sklep zoologiczny, sama powinna być miłośnikiem zwierząt oraz mieć zwierzęta w domu. Aby prowadzić sklep zoologiczny, trzeba mieć też wiedzę, aby fachowo doradzać klientom. Klient sklepu zoologicznego nie zawsze wie, co kupić dla swojego zwierzątka, jaka karma będzie odpowiednia, czy jak wybrać odpowiednie akcesoria.

czy warto założyć sklep zoologiczny

Co można sprzedawać w sklepie zoologicznym?

Aby sklep zoologiczny dobrze funkcjonował, a jego klienci byli zadowoleni, powinien mieć duży wybór różnych produktów.

Każdy sklep zoologiczny powinien oferować różne rodzaje karm suchych i mokrych, w opakowaniach i na wagę, różnych producentów. W ofercie powinny znaleźć się również witaminy i odżywki, oraz karmy specjalistyczne.

Do akcesoriów niezbędnych w ofercie sklepu zoologicznego należą także różne kosmetyki i szampony, przybory do czesania, preparaty przeciw pasożytom ( głównie pchłom i kleszczom), smycze, obroże i szelki dla psów i kotów, legowiska, transportery, miski, różne zabawki dla zwierzaków. Do asortymentu sklepu zoologicznego mogą należeć także coraz popularniejsze ubranka dla psów i kotów, czy żwirek roślinny dla kota

Sklep zoologiczny ze zwierzętami

Założenie sklepu zoologicznego, w którego ofercie znajdą się żywe zwierzęta, jest nieco trudniejsze. Na początek zależy zapoznać się z zapisami ustawy o ochronie zwierząt. W ustawie tej określono, jakie warunki powinien zapewnić zwierzętom sklep zoologiczny jeżeli chodzi o ochronę przed zimnem, gorącem, zapewnienie odpowiedniego światła, pożywienia, dostępu do wody, możliwości zmiany pozycji ciała itp. Przestrzeganie przepisów ustawy o ochronie zwierząt nadzoruje Inspekcja Weterynaryjna. Nie spełnienie wymogów w tej dziedzinie może skutkować zamknięciem sklepu zoologicznego.

Jeżeli naszą pasją są zwierzęta, na pewno warto założyć sklep zoologiczny.