Szczególnie atrakcyjne zabawki dla kotów

Drapak dla kota – czemu jest potrzebny?

Chyba każdy chociaż raz spotkał kotka który napiętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu przeważnie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, a chociażby dywan. Mówimy wówczas często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna z naturalnych rzeczy, jaką musi wykonywać każdy duży kotek Natomiast nie chodzi tu akurat o zaostrzenie pazurów, ponieważ pazury każdy kotek ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym kotek oznacza własne terytorium. Zostawia także ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w kierunku zakomunikowania, iż to jego obszar. Jeśli pupil wcale nie zajmuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas znak, że coś mu dokucza. Drapak dla kota położony w mieszkaniu pozwoli uchronić przed zepsuciem nasze fotele.
najlepsze zabawki dla kotów https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila zapewniają naszym kotom komfort, są bardzo pożądane zwłaszcza kotom żyjącym niezmiennie w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Kotek prostuje mięśnie, a na bardziej rozbudowanych drapakach ma szansę do szczególnie złożonych uciech. Odpowiednio jest jak najprędzej przyzwyczaić kociaka do drapaka, żeby uchronić przed podrapaniem meble czy leżankę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Najczęściej kotki rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie są gospodarze, więc ofiarą może paść sofa w salonie. Koty uwielbiają również zaznaczać własne terytorium blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać pewne obce stworzenie, na przykład nietypowego kota.

Prawidłowo jest położyć drapak dla kota tam, gdzie rejestrowaliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najświetniejsze, ustawione w nieprawidłowym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kota wybrać?
W sprzedaży są dostępne wielorakie typy drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest odporny na uszkodzenia a może służyć kotom jak komfortowe miejsce do drzemki. Jest to zatem najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, postawionego na płytce pionowo czy ukośnie, oplecionego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są niesłychanie rozbudowane, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na podłodze czy być przyczepiony do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dobrany do wielkości pupila. Najczęściej drapaki dla kotów występują w kilku różnorodnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt oraz dla hodowli, i dodatkowo drapaki wodoszczelne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest niesamowicie potężna, mają one najróżniejsze rozmiary, mają różnorodne funkcje oraz dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym stylem tudzież upodobaniami kota. Jeżeli pupil kocha więcej spać, dajmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest aktywny oraz lubi skakać, na pewno uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie