W jaki sposób wyselekcjonować rasę psa trafną dla Ciebie?

To, iż czworonóg jest najwłaściwszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyspucie. Ten futrzasty kompan, jest oddany człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i dodatkowo warunki, w których żyje. Dla niego liczy się jedynie miłe spojrzenie i dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Kiedy pies dojrzewa…


Ludzie, którzy rozważają zakup lub adopcję małego psa, bardzo często choćby nie zastanawiają się nad wyborem tej odpowiedniej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom oraz sposobowi życia. Stan szczeniaka oraz jego wdzięczny pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem czarujący szczeniak niesamowicie łatwo dojrzewa i gospodarz nawet nie zaobserwuje, kiedy przemienia się w dużego psa, którego obraz nie zawsze odpowiada pragnieniom pana. Dzieje się tak, kiedy pies jest wzięty jako szczeniak, i pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało zidentyfikowane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak wielki czworonóg wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego ładnych oczek i dodatkowo oryginalnego pyszczka.


Aktywny psiak oraz leniwy człowiek


Zamierzając się na posiadanie psa, należy dokładnie zaznajomić się z jego rasą, żeby wspólnie z nim tworzyć zgrany i szczęśliwy związek. Psiska potrzebujące sporo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się spokojne, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, potrzeba mieć świadomość, iż to bardzo aktywne zwierzaki, które potrzebują długich spacerów i także licznych atrakcji ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły sąsiedztwo, w jakim żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem sympatycy relaksu na kanapie, przed telewizorem czy z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Pies obronny czy do towarzystwa?


Jakikolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien dobrze sprecyzować swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaka. Jeśli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, znakomicie sprawdzą się tutaj psy niewielkie, które spokojnie pomieszczą się w każdym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe rozmiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów i także wakacji.

Tymczasem niewielkie czworonogi mimo własnego pięknego wyglądu, nie zagwarantują człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością wywołają lęk oraz obawy przed nieznajomymi, efektywnie ich zniechęcając. Jeżeli w domu występują malutkie dzieci, których zachowanie nieraz jest nieobliczalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, bowiem niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość oraz wagę.

Piesek agresywny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które domaga się od właściciela przedstawiania adekwatnych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Psy ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i moskiewski stróżujący wymagają dobrej tresury już okresie szczenięcym i profesjonalnego prowadzenia psa, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zapoznać się ich rasami, aby właściwie wyselekcjonować tę właściwą, zgodną z potrzebami, pragnieniami i także trybem życia człowieka, gdyż tylko wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem oraz obustronną miłością.

karma dla kota hurtownia